Naujienos

Panevėžiečių nuomonė – ko reikia miestui

Panevėžio miesto savivaldybė kovo 30 – balandžio 7 d. kvietė miesto gyventojus dalyvauti apklausoje ir teikti pasiūlymus Panevėžio plėtros 2021–2027 m. strateginio plano priemonėms.

Siekiant išsiaiškinti, kas Panevėžio miestą darytų dar patrauklesnį gyventojams, svečiams ar investuotojams, apklausoje dalyvavę asmenys pateikė 223 pasiūlymus, kurie suskirstyti į 7 temas: infrastruktūrą; laisvalaikio erdves ir veiklas; miesto plėtrą ir valdymą; kultūrą ir paveldą; bendruomeniškumo puoselėjimą; švietimą; sveikatos priežiūrą ir socialines paslaugas.

Daugiau nei trečdalis pateiktų pasiūlymų susiję su miesto infrastruktūros tobulinimu: viešosios infrastruktūros, gatvių, kelių, dviračių, pėsčiųjų takų, šaligatvių, viešojo transporto teikiamų paslaugų, atnaujinimu ir plėtra. Gyventojai išskiria miegamųjų rajonų kiemų infrastruktūros – stovėjimo aikštelių, vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimą ir modernizavimą, apleistų objektų ir viešųjų erdvių sutvarkymą, nuoseklų senosios ir naujosios architektūros planavimą. Gyventojams aktualus gatvių asfaltavimas, tvarkymas, jungimas bei šalia esančių pėsčiųjų takų įrengimas, užtikrinant jų apšvietimą. Apklausoje dalyvavę panevėžiečiai siūlo įrengti naujų dviračių ir pėsčiųjų takų. Panevėžiečiai itin laukia naujos autobusų stoties, taip pat atnaujintų, su viešuoju transportu susijusių, paslaugų.

Kita dalis pateiktų pasiūlymų susijusi su laisvalaikio praleidimo erdvėmis ir veiklomis – rekreacija, turistams patrauklių objektų kūrimu, naujų pramogų ir sportui pritaikytų vietų įrengimu. Miestiečiai džiaugtųsi visame mieste matydami daugiau naujų žalių erdvių – parkų, skverų, naujai sodinamų medžių ir prižiūrimų želdynų bei turėdami daugiau aktyvių pramogų, laisvalaikio praleidimo bei sportuoti skirtų vietų ir erdvių – ekstremalaus sporto aikštelių, atvirų sporto aikštynų, aktyvių pramogų lauke Ekrano marių teritorijoje, SPA ir reabilitacijos centrų ir kt.

Miestiečiai taip pat aktyviai pasisakė miesto plėtros bei valdymo klausimais – mieste siūlo įkurti technologijų-informatikos centrą, diegti ir naudoti daugiau atsinaujinančių energijos išteklių, orientuotis į jaunų specialistų pritraukimą, kuriant patrauklias darbo vietas bei skatinant naujų verslų kūrimą. Siūloma kurti ryškesnį miesto identitetą, jį siejant su robotikos, elektronikos miesto įvaizdžiu.

Svarbus miesto ateities kūrimo klausimas susijęs su kultūra ir paveldu. Panevėžiečiai ateities miestą įsivaizduoja su rekonstruotais teatrais bei naujai įrengta, puikią akustiką turinčią modernia koncertų bei renginių sale. Taip pat apklausoje dalyvavę miestiečiai siūlo įveiklinti reikšmingus paveldo objektus esančius centrinėje miesto dalyje.Apklausos metu gauti atsakymai leidžia išskirti bendruomeniškumo svarbą. 2027 m. panevėžiečiai tikisi gyventi mieste, kuris remia bendruomenių iniciatyvas ir aktyviai įtraukia panevėžiečius į miesto kūrimą – nuosekliai ir aktyviai dirba su bendruomenėmis, jas įtraukia į sprendimų formavimą ir vykdymą. Puoselėdami bendruomeniškumą, miestiečiai siūlo įgyvendinti bendro miesto sodo, klimatui draugiškiausio miesto bei sveikos gyvensenos, gyvenimo be atliekų ( angl. „zero waste“) skatinimo idėjas.

Panevėžiečiai turi pasiūlymų ir mieste vykdomam švietimui – gyventojai tikisi šiuolaikiškų ir progresyvių mokyklų, universiteto ar jo padalinio įkūrimo, kuris padėtų į miestą pritraukti daugiau jaunimo. Taip pat, naujo, moderniu požiūriu į švietimą paremto moksleivių dienos centro, suteikiančio vaikams galimybes kurti, ieškoti bei eksperimentuoti.

Pasiūlymų sulaukė ir sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų, viešojo saugumo sektoriai – gyventojai siūlo tobulinti teikiamas sveikatos paslaugas, įkurti emocinio intelekto laboratoriją bei paslaugas labiau orientuoti senjorų poreikių tenkinimui ir gyvenimo kokybės užtikrinimui. Miesto saugumą siūloma didinti diegiant daugiau vaizdo stebėjimo kamerų ir aktyvinant policijos pareigūnų budėjimą tamsiuoju paros metu.

Gyventojų pateiktus pasiūlymus į Panevėžio miesto plėtros 2021–2027 m. strateginį planą bus siekiama įtraukti koreguojant priemonių planą.

Savivaldybės administracija dėkoja panevėžiečiams už įsitraukimą kuriant miesto ateitį!